Aile hekimi malzemeleri

Paylaş
 

Aile hekimliği, son dönemlerde uygulama sahası konusunda bazı revize işlemleri gerçekleştirilen bir tıp hizmetidir. Yeni yasalara göre hizmet yerleri değişen ve hizmet kapsamları değişen aile hekimliği binalarının ise tıbbi bakımdan ihtiyaç duyduğu çok sayıda malzeme bulunmaktadır. Özellikle sağlık hizmetleri gerçekleştiren binaların malzeme ihtiyaçları hayatidir. Bundan dolayı mutlaka eksiksiz bir malzeme ofisi tüm aile hekimliği binalarında olmak zorundadır. Aile Hekimi malzemeleri nelerdir? Aile Hekimliği binalarında bulunması gereken malzemeler hangileridir? Sizinle beraber bu yazımızda bu soruların cevaplarını inceleyeceğiz.

Aile Hekimi Malzemeleri Nelerdir?
Bir aile hekiminin kullandığı malzemelerin en önemlileri kuşkusuz hastalarının sağlık durumları üzerinde karar kılarken kullandığı malzemelerdir. Dolayısıyla bu malzemelerin yüzde yüz bir oranda steril olması, aynı zamanda muhtemel tahlil sonuçlarını değiştirmemesi gerekmektedir. Bu tarz temel tıbbi malzemelerin yanı sıra aile hekimi malzemesi kategorilerinin yan ürünlerinde hastanın hastalık teşhisi ve tedavi süreci içerisinde kullanılan bazı yardımcı gereçler bulunmaktadır. Bu yardımcı gereçler flaster, pamuk, el dezenfektanı gibi hijyen malzemelerinin yanı sıra makas, sargı bezi, sargı bandı gibi araç gerek anlamında kullanılan malzemeler de olabilir. Bütün bu malzemeleri aile hekimi malzemeleri satan internet siteleri ya da mağazalardan özel olarak bulabilir, inceleyebilir ya da satın alabilirsiniz.

Aile hekimi malzemeleri satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi aile hekimi malzemelerinin mikrop ve kiri tutmayacak tercihen steril yapı malzemelerinden oluşması. Bu sayede malzemeler uzun vadeli kullanılabilir ve hastalar ile doktorların sağlıklarını asla tehlikeye atmaz. Yalnızca tıp malzemelerinin üretimi için kullanılan özel malzemeler ve yalnızca tıp malzemelerini satan özel mağazalar bulunmaktadır. Tercihen bu mağazalardan alışveriş yapılmalıdır.

Temel Aile Hekimi Malzemeleri Hangileridir?
Bu başlık altında beraber bir aile hekiminde bulunması gereken en temel tıbbi malzemeler liste halinde detaylı bir şekilde inceleyeceğiz. Dilerseniz incelemeye hemen başlayalım.


– Steteskop ve Çocuk Steteskobu: Aile hekimi hem yetişkin hem de çocuklara hizmet verdiğinden dolayı ofisinde hem standart bir steteskop hem de temel çocuk steteskobu bulundurmalıdır. Bu iki temel gereç ofiste neredeyse en çok kullanılacak gereçler olabilir.

– Hafızalı Termometre: Yine tedavi odasının en gerekli malzemelerinden bir tanesi olan hafızalı termometre mutlaka aile hekimi malzemeleri olarak bulundurmak zorundadır.

– Oksijen Maskesi: Her türlü ani problemi kontrol altına alabilmek ve hastanın sağlığını koruyabilmek adına tedavi odasında bulunması gereken en temel malzemelerden bir diğer ise oksijen maskesidir.

Daha fazla bilgi almak ve alışveriş yapmak için 5.000+ hekimin tercihi olan medikalgross.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Bu yazı 500 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Bunlar da ilginizi çekebilir

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı