Burun estetiği ameliyatı

Paylaş
 

Burun estetiği ameliyatı, kişinin burnunda var olan gerek şekil bozuklukları gerekse nefes alma probleminden kaynaklı olan biyolojik bozukluklardan dolayı burnun hoşnut olmayan kısımlarının kişinin istekleri ve burun yapısı da dikkatte alınarak gerçekleştirilen bir cerrahi operasyon işlemidir. Burnun dış kısmına müdahale edince nefes alma problemi tamamen çözülür mü ya da bu operasyondan sonra  iyileşme sürecindeyken nefes alma problemi yaşanır mı sorusu oldukça sık olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu soruyu yanıtlayacak olursak operasyon öncesinde ve operasyon esnasında hastanın nefes alımının anlaşılmasını sağlayan tetkik ve muayeneler yapılır. Eğer ki burun içinde eğrilik ya da oluşan etten dolayı şişme mevcutsa  ve hasta  sırf bundan kaynaklı olarak nefes almada zorluk çekiyorsa operasyon esnasında bu problemeler de çözüme kavuşturulur.


Burun estetiği ameliyatı 2 (iki) şekilde gerçekleşir. Açık burun ameliyatı ve kapalı burun ameliyatı şeklinde yapılır. Genellikle günümüzde kapalı burun ameliyatı tercih edilmekle birlikte gerekli durumlarda ve ameliyatı yapan doktorun tecrübesine de dayanarak açık burun ameliyatı yöntemi de uygulanmaktadır. Ameliyat  sonrasında hastanede kalış süresi olarak belli bir gün verilmemiştir ama ameliyatın olduğu günün akşamı eve çıkabilirsiniz. Ya da kalmak isterseniz 1 (bir) gün hastanede yatış da tercih edebilirsiniz.

Açık olarak yapılan ameliyatlarda, ameliyat sonrası sürecinizi  takip eden 6 ay burunuza uygulanan kesim izi gözükebilir.Yalnız bu iz maksimum 6 (altı) ay içerisinde gerekli ilaçlar kullanılarak yok olmaktadır. Hatta ameliyat için yapılan kesim işleminin nereden kesildiğini dahi bulamıyorsunuz. Bu konuda defalarca başarılı ameliyat kaydetmiş olan Doçent Doktor Ozan Seymen ve ekibiyle bu arzunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ameliyat sonrasındaysa oluşan morluklar, çok az olmaktadır. Bu oluşan morluklar takviye edilen ilaçlar sayesinde 5 ila 10 gün arasında kaybolmaktadır.


Bu yazı 499 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı