Eğlenirken de İngilizce Öğrenebilirsiniz

Paylaş
 

Sevmediğimiz bir konuyu öğrenmek kadar dünyada zor bir şey olamaz. Öncelikle sevmeli ve öğrenmeye çalıştığınız konuyu ince detaylarına kadar araştırmalısınız. İngilizce her birey için hayati önem taşıyan bir dil olmaktadır. Çünkü hem sosyal hayat içerisinde hem de iş yaşamı içerisinde İngilizce bilmek çok fazla avantaj kazanmanıza fırsat verecektir. Okul dönemlerinde kaliteli bir eğitim alınmamış, ya da alışmışsa bile unutulmuş olabilir. Bu nedenle yeniden başlamak isteyenler için çok daha verimli bir online eğitim sistemi olarak www.konusarakogren.com denenebilecek en yeni eğitim sistemine sahiptir. Özellikle birebir sohbet ederken verilen eğitimlerle bireyler İngilizce konuşmaya başlayacak ve konuştukça cesareti artacak birey, dersleri daha da çok sevecektir. Her gün kendiniz için en uygun vakitlerde dersler alabilir ve ödevler dâhil eğitimin her aşamasını kendi günlük planlarınızın çerçevesinde şekillendirebilirsiniz. Bu elbise tam üzerine göre olacak, her ayrıntısı size göre ayarlanan eğitim sistem üzerinize göre dikilmiş elbise misali üzerinizde çok şık duracaktır. 10- 20- 30 dakikalık eğitim programları bulunmakta ve ana dili İngilizce olan eğitmenler tarafından verilen eğitimler ile hem telaffuz anlamında hem de dinleme olarak hafızalarda çok daha kalıcı yer edinebilir.

Eğitim sırasında ingilizce dersler eğitim düzeyinize göre ayarlandığı için geri kalma ya da konuyu anlamadan geçme gibi olumsuzluklarla karşılaşma durumunuz olmayacaktır. Dersler sonrasında öğrenci paneliniz üzerinden her gün yaptığınız dersin mp3 formatında kaydını bulabilir ve eksiklerinizi gözden geçirme adına bu kayıtları dinleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz. Kayıtların sonunda bir sonraki ders için sunulan ezberlenmesi gereken kelimelerde bulunmakta ve her gün yapılacak dersler öncesinde zaman ayırarak hazırlanma evresi geçirmeniz gerekecektir. Akşam eve geldiğinizde yorgunluk çayınızı alarak dersinizin başına geçebilir; skype ve sabit telefonlar üzerinden verilen dersler sabah saat 06.00’dan başlayarak 12.59 saatine kadar istediğiniz herhangi bir zaman aralığında olabilir. Bu şekilde ilerleyen dersleriniz konuşma alanında anında pratiğinizin hızlanmasını sağlayacaktır.


Pratik yaparken en çok önerilen İngilizce Filmlerin izlenmesi olacaktır. Film izlerken kurulan cümle kalıplarına dikkat ederek kelime hazinenizi ve öğrendiğiniz kuralları çok daha fazla pekiştirebilirsiniz. Ve edineceğiniz kulak aşinalığı ile telaffuz alanında da kendinizi çok fazla geliştirebilirsiniz. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-film-ve-dizilerden-beyin-yakan-ceviri-harikalari başlığı altında eğlenceli alt yazılar karşımıza çıkabilmektedir.  Özellikle bazı kelimelerin dilimizde çevrilişinde yapılan hatalar karikatürlere konu olacak cinsten olmaktadır. Kelimelerin sözlük anlamı ile çeviri yapıldığında kastedildiği cümle anlamını tam olarak karşılayamaz. Ya da lanetlerin anlatıldığı bir filmde alt yazıda kullanılan İnşallah sözcüğe çeviri yapanların eklediği bir kelime olsa gerek. Özellikle çevirilerde çok eğlenceli diyaloglar ortaya çıkabiliyor, alt yazıda gördüğünüz cümle ile filmden tamamen kopabiliyorsunuz. Gene de pratik anlamında film izlemeye özen göstermeli, ilk seviyelerde alt yazılı olarak izlemekte fayda olsa da seviye ilerledikçe orijinal halleri ile izlenmesi çok daha büyük fayda sağlayacaktır.

 


Bu yazı 660 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı