Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
28 Aralık 2016
mide_agrisi

Ertesi gün hapı tavsiyesi

Her şeyin planlı olduğu günümüzde gebelikler de planlı yapılıyor. Ama evdeki hesabın çarşıya uymadığı zamanlar da oluyor. Mesela kullanılan prezervatifin...

Her şeyin planlı olduğu günümüzde gebelikler de planlı yapılıyor. Ama evdeki hesabın çarşıya uymadığı zamanlar da oluyor. Mesela kullanılan prezervatifin delinmesi yırtılması, kayıvermesi gibi durumlar sıklıkla yaşanabilecek şeylerdir. Bazen de doğum kontrol hapı unutulabiliyor.

İşte böylesi durumlarda ertesi gün hapı lazım olur. Acil durumlar için ertesi gün hapı tavsiyesi arayanlara Ella 30 Mg 1 Tablet Ertesi Gün Hapını önerebilirim. Kullananlar deneyimlerini burada paylaşırlarsa başka ziyaretçilerimiz için çok güzel olur.

Bu hap daha önce bu alanda kullanılan Norlevo Tabletin muadili durumda. Norlevo Tablet bundan sonra üretilmeyeceği için onun yerini Ella 30 Mg 1 Tablet almış.

26

ELLA Ertesi Gün Hapını Nasıl Kullanıyoruz ?

Diyelim ki korunmasız ilişkiye girildi veya bir aksilik oldu prezervatif delindi, en geç beş gün içinde ELLA Ertesi Gün Hapını bir bardak su ile birlikte yutuyoruz.

Bu hap regl döngüsünün herhangi bir zamanında kullanılabiliyor. Oldu ki hapı yuttuktan sonra 3 saat geçmeden kustunuz böyle bir durumda başka bir tablet mi alayım yoksa almayayım mı konusunu bir jinekolog doktora veya en azından ilacı satın aldığınız eczacıya sormalısınız.

Ertesi gün hapını kullanmak sonraki ilişkiler için koruyucu değildir. Yani bu hapı aldıktan sonra gerekli tedbirleri almaya devam etmelisiniz. Yani ertesi gün hapı önceki kazalara karşı koruyucudur, sonraki tedbirsizliklere karşı değil.

Bir de ertesi gün hapını doğum kontrol hapı gibi kullananlar var. Bu doğru değil, böyle yapmamak gerekiyor.

Ertesi gün hapını kullanmanıza rağmen adetiniz bir haftadan daha fazla gecikmişse, bulantı, kusma veya karın ağrısı gibi şikayetleriniz var ise hamilelik testi yaptırmanız gerekebilir.

Bu tür hapları rastgele kullanmamak gerekiyor. Belki bir iki kereden bir sorun olmaz ama karaciğerle ilgili sorunlarınız var ise doktora danışmadan ertesi gün hapını kullanmamak gerekir.

Bu arada ELLA ertesi gün hapının fiyatı 52,56 lira.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır (c)

Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı