Evde peeling nasıl yapılır

Paylaş
 

Evde peeling nasıl yapılır merak ediyorsanız cevabı burada. Cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlamanız için ölü hücrelerin yenilenmesini sağlamanız gerekir.

3 tabakası bulunan cildin epidermis tabakası belli aralıklarla yenilenir ve yeni deri tabakası canlı hücrelerden oluştuğu için peeling yapınca cildiniz daha canlı görünür.

Güneşin etkileri veya başka sebeplerle cildin yıpranması daha çabuk gerçekleşebilir. Böyle durumlarda peeling yaptırmak gerekli olabilir.

Peeling denilen işlemin ölü derinin kendi kendine ciltten atılmasını beklemeyip bazı basit işlemlerle ölmüş hücrelerin ciltten temizlenmesi ve yerine yeni ve taze hücrelerinin gelmesini sağlamaktır.

Sanılanın aksine peeling için bir güzellik merkezine gitmeye veya cildi kimyasallara boğmaya gerek yoktur. Evde kendiniz de belli aralıklarla peeling işlemini yerine getirebilir, cildinize genç bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Evde peeling hazırlama


Peeling işlemi için en uygun zaman gece yatmadan hemen öncesidir. Gün içinde yüzünüzde peeling malzemeleri ile dolaşmanıza imkan olmadığına göre tek çare yatmadan evvel peeling malzmelerinin hazırlanıp yüze sürülmesi olacaktır.

Bu makalemde her evde kolayca bulunabilecek yoğurt ve çilek ile peeling yapmayı anlatacağım. Malzemeler birkaç tane (beş altı tane yeterli olur) çilek ile iki çorba kaşığı yoğurt.

Çilekleri çatalla ezip yoğurtla karıştırın. Elde edilen kremsi sıvıyı yüzünüze ve boynunuza sürün. Yarım saat beklettikten sonra durulayın. İşte evde peeling işlemi bu kadar…

 

Kaynak:Evde peeling nasıl yapılır


Bu yazı 648 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı