Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
4 Ekim 2017
mide_agrisi

Hayati Akbaş Kimdir?

FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Klinikleri’nin kurucusu Doçent Doktor Hayati Akbaş, 1963 yılında Yozgat’ta doğdu. Eğitim ve öğrenim hayatını lise...

FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Klinikleri’nin kurucusu Doçent Doktor Hayati Akbaş, 1963 yılında Yozgat’ta doğdu. Eğitim ve öğrenim hayatını lise aşamasına kadar Ankara’da tamamladı ve ardından 1982 yılında üniversiteyi Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünde okumaya başladı. Tıp eğitimini 1989 yılında bitirerek tıp doktoru olarak mezun olan Hayati Akbaş, mezun olduktan sonra zorunlu hizmet görevi için Artvin’in Yusufeli ilçesine gitti. Burada görevini İlçe Grup Başkanlığı’nda gerçekleştirdi. İki yıl süreyle görev yaptıktan sonra tıpta uzmanlık sınavını kazandı ve 1991 yılında, Ondokuzmayıs Üniversitesi Estetik Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Ana Bilim dalında uzmanlık eğitimine asistan olarak başladı. 1996 yılında ise bu uzmanlık eğitimini tamamladı ve aynı yıl Estetik Plastik ve Rekonsrüktif Cerrahi Anabilim dalında öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Bir buçuk yıl sonra aynı bölümde yardımcı doçent olarak atandı. 1998 ve 99 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde mikro cerrahi ve estetik cerrahi konularında deneyimlerini ve bilgilerini artırmak amacıyla çalışmalar yaptı. Amerika Birleşik Devletleri’nden döndükten sonra da akademik ve bilimsel çalışmalarına devam ederken Ondokuzmayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Anabilim Dalı Başkanlığında, Tıp fakültesi fakülte yönetim kurulu üyeliğini ve eğitim fakültesi hastanesi başhekim yardımcılığı görevlerini yaptı.
2004 yılında ise Doçentlik sınavını kazandı ve doçent unvanına sahip oldu. Aynı üniversitede Doçent olarak bir sene daha çalıştı. 2005 yılında ise üniversiteden ayrılarak FBM Lazer Estetik Plastik Cerrahi Kliniği’nde kurdu. Çalışmalarını uluslararası düzeyde tutan Hayati Akbaş, 2007 yılında İstanbul’daki güzellik merkezini, 2010 yılında Gürcistan’ın Batum şehrindeki plastik cerrahi kliniğini ve aynı yıl Azerbaycan’ın Bakü şehrinde plastik cerrahi kliniğini kurarken, Almanya’nın Köln şehrinde ise irtibat ofisini açtı ve çalışmalarına devam etti.

Mesleki çalışmalarının ve ameliyatlarının yanında ayrıca çeşitli dergi ve gazetelerde de bilimsel yazıları ve makaleleri yayımlanan Hayati Akbaş, aynı zamanda halkı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için de çeşitli canlı yayın programlarında boy göstermektedir. Uluslararası kongrelerde de yer alan Akbaş aynı zamanda bilimsel çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. FBM’in sitesindeki Hayati Akbaş bölümünde ise geniş bilgiler yer almaktadır.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır (c)

Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı