Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
2 Mayıs 2016
mide_agrisi

İshali Ne Geçirir İbrahim Saraçoğlu Kürü

Bazı insanlar sık sık ishal olurlar. Bu tür kronik ishal vakaları şebeke suyuna bağlı olabileceği gibi (sadece şebeke suyunun kirli...

Bazı insanlar sık sık ishal olurlar. Bu tür kronik ishal vakaları şebeke suyuna bağlı olabileceği gibi (sadece şebeke suyunun kirli olması yetmez, bünyenin de hassas olması gerekir) kronik bir rahatsızlığa bağlı olarak da gelişebilir. Bu tür sorun yaşayan kişiler öncelikle ishalin ne tür bir sorundan kaynaklandığını tespit etmelidirler.
Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu katıldığı bir TV programında kronik olarak ishal şikayeti olan bir izleyiciye süpürge otu tohumunu önerdi. İshali ne geçirir sorusuna İbrahim Saraçoğlunun cevabı süpürge otu oldu.

İshali Ne Geçirir ?

 Bir tatlı kaşığı süpürge tohumu havanda ezilir ve bu öğle yemeğinden önce birkaç yudum su ile yutulur. Öğleden sonra da ebegümeci kürü uygulanır. Taze ebegümeci bitkisinin üç dört yaprağı bir bardak suda kaynatılır ve onun suyu içilir. Tazesi bulunamaz ise kurutulmuşu da aynı işlevi görür. Bahar aylarında tarlalarda, bahçelerde hatta parklarda bu bitki kendiliğinden yetişir.
Ebegümeci kürü süpürge oyu küründen üç saat sonra uygulanmalıdır. Kesinlikle aynı anda uygulanmamalıdır. Kronik ishal kuvvetli ise ilk bir hafta sabah akşam süpürge otu kürü uygulanabilir. Daha sonra bire düşürülür. Sürekli ishal şikayeti olan kişilerin gaz yapan gıdalardan da uzak durması gerekir.


Bir adet yorum var.

  1. IPv6 SSD Sunucu dedi ki:

    Çok güzel makale çok teşekkür ederiz hocam bu değerli paylaşımınız için.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır (c)

biliyor