Meme küçültme ameliyatı Ankara

Paylaş
 

Kadınlarda normalden daha büyük göğüsler bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Normalden büyük göğüsler yani tıp dilinde makromasti olarak bilinen durum pek çok soruna yol açabilir. Bu durumdan kurtulmak için meme küçültme ameliyatı Ankara yapılabilir.

Meme küçültme operasyonları genel anestezi altında yapılır.Yaklaşık 2.5-3 saat kadar sürer.Operasyon sonrası özel sütyeniniz size giydirilir. Ameliyatta kan boşaltan drenler yerleştirilir. Bu drenler  genelde ertesi gün çekilir.

Operasyon genel anestezi altında olur. Bu sırada ağrı duymazsınız.  Ağrı eşiği kişiler arasında farklıdır. Uygun ilaçlar verilerek ağrınız kesilir.

Hastalar genelde ertesi gün çıkarılır. Dren çıkış alanına ve bu bantların üzerine pansuman yapılır.Eğer hastanın çok kanama vb durumu yoksa çok pansuman değişimi gerekmeyebilir. Alttaki bantlar çok değişmeyebilir. Uzun süre tutulabilir. Bu sayede yara iyileşmesi hızlanır ve dikiş hatlarındaki gerginlik azalır.


Yapılan izler operasyon tipine göre değişir. Sıklıkla t izli ve dik izli operasyonlar yapılmaktadır. Meme başı, alta uzanan ve göğüs oluğunda bir iz kalabilir. Bu izler kalıcıdır. Zamanla daha az görünür hale gelebilir. Meme küçültme ankara operasyonu öncesinde hastanın yaşına göre usg, mamografi gibi tetkikler istenir. Operasyonda ise çıkan dokular patolojik incelemeye gider. Sonuç önemlidir. Meme küçültme Ankara ameliyatı kansere yol açmaz. Sadece operasyon sonrası memenin radyolojik incelemesi deneyimli bir radyolog tarafından yapılmalıdır.

Meme operasyonları sonrası emzirme sık gelen bir sorudur. Meme başı koruyucu tekniklerle yapılan işlemlerden sonra emzirebilirsiniz ama bu konuda kesi konuşmak mümkün değildir. Uzun dönemde emzirenler olduğu kadar emziremeyen kişilerde vardır. Meme başı hissi operasyon sonrası korunabilir. Tek taraflı ya da iki taraflı total yada kısmi his kaybı  olabilir. Hastalardan sık gelen geri dönüşlerden biride meme başlarında aşırı hassasiyet olmasıdır. Zaman içinde azalabilir.

Meme küçültme operasyonu Ankara sonrası meme başınız eski yerine göre yukarı taşınacaktır. Zaman içinde memelerde yer çekimine bağlı olarak bir miktar sarkmalar olabilir.

Göğüs estetiği fiyatları Ankara değişkendir.  Sizin tibbi durumunuz önemlidir. Ek hastalık varlığı önem kazanır. Operasyonun yapılacağı hastane önem kazanır. Bu nedenle ayrıntılı bilgi için doktor muayenesi şarttır.


Bu yazı 461 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı