Mide Ağrısına Ne İyi Gelir
14 Kasım 2015
mide_agrisi

Mide Kanseri Belirtileri

Çoğu kanser türü gibi mide kanseri de ilk safhalarda bir belirti göstermez. Ama ilerleyen zamanlarda ilk hissedilen rahatsızlık mide ağrısı,...

Çoğu kanser türü gibi mide kanseri de ilk safhalarda bir belirti göstermez. Ama ilerleyen zamanlarda ilk hissedilen rahatsızlık mide ağrısı, mide bulantısı gibi rahatsızlıklar ile kendini gösterecektir. Kanserli hücre fazlalaştıkça hissedilen belirti ve rahatsızlıklarda artacaktır.Detaylı olarak incelersek mide kanserinin belirtilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

   Dışkıda Kan Görülmesi: Bunun sebebi hemoroit ve mide ülseri de olabilir ama bu tür durumlarda mutlaka bir hekime başvurun. Dışkının bordolaşması da bu sebepten dolayıdır.

   Midede Hissedilen Ağrı: Mide kanserinin teşhisi en fazla bu şikayetle gidenler arasından çıkmaktadır. Mide ağrınız hafifte olsa şiddetli de olsa bu riski taşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden midenizde sürekli hissettiğiniz ağrıyı asla geçiştirmeyin.

   Kusmak: Kusmak mide kanserinde sıkça rastlanan bir olmasının yanı sıra bazı mide kanseri hastalarında bu rahatsızlık görülmemektedir.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır (c)