Mide şişkinliğine ne iyi gelir ibrahim Saraçoğlu

mide şişkinliğine ne iyi gelir
Paylaş
 

Mide şişkinliği, mide gazı bağırsak gazı yaygın sindirim sistemi rahatsızlıkları arasında yer almakta olup mide şişkinliğine ne iyi gelir ibrahim Saraçoğlu bu soruya cevap verdi.
İbrahim saraçoğlunun bu konudaki ilk tavsiyesi zencefil. Zencefil ayrıca bağışıklığı da güçlendiren bir bitkidir.

Mide şişkinliği için zencefil kürü


Malzemeler: 1 su bardağı su ve 50 kuruş büyüklüğünde kök zencefil.
Yapılışı:Kaynamakta olan 1 su bardağı suya taze zencefil parçasını atınız ve 5 dakika kaynatarak suyunu süzünüz. Ilıyınca içebilirsiniz.
Bu suyu akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı miktarı içiniz. Uygulama süresi 1 aydır. Sürekli mide şişkinliği yaşayan kişiler bir ay bu kürü kullandıktan sonra şikayetlerinden kurtulabilirler.

Mide şişkinliğinin nedenlerinden biri zirai ilaçlardır. Tarımda kontrolsüz ilaçlama nedeniyle ürünlerde ilaç kalıntısı kalıyor. Vücuda alınan bu kimyasal maddeler nedeniyle bakteriler mutasyona uğruyor ve zararlı hale geliyor.Yapıları değişmiş gıdalar, hormonlu gıdalar sindirim sorunlarını artırıyor.

Mide şişkinliğine ne iyi gelir

Sabahları aç karna limonlu su içmek, mideye dokunuyorsa yemeklerden sonra limonlu su içmek mide gazına iyi gelir.
Kızartmalardan uzak durmak, yemeklerin hemen ardından tatlı veya meyve yememek gerekir. Sabah ve öğleden sonra birer bardak melisa çayı içilmelidir. Limon melisa kokusundan anlaşılır. Bir bardak suda birkaç dakika kaynasın yeterlidir. Fazla soğumadan içilir.
Yemeğin üzerine meyve tüketmek gaz şikayetlerini artırır. Taze üzüm bunun dışındadır, çekirdeği ile birlikte tüketilmelidir.


Bu yazı 2302 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

biliyor