Ofis Mobilyaları Mide Ağrısı Yapar Mı ?

Paylaş
 

Uzun süre yanlış duruş pozisyonunda kalırsanız, farkına varmadan ofiste yanlış postürde mesainizi geçirirseniz. Bel ve omurga problemleri ve boyun fıtığı sorunu yaşayabilirsiniz. Peki yanlış mobilya seçimi veya olağandışı oturuşta ısrar etmek mide ağrısı yapar mı ?

Düz mantık ile düşünürsek ne alakası var diyebiliriz. Fakat bir de alternatifli düşünelim. Camdan masanın arkasında oturarak işini yapmak zorunda kalan mini etekli sekreter akşama kadar ne türlü şekilden şekle girer ?


Altta ne yaptığı görünecek diye ekstra endişeye kapılmaz mı ? Mide ağrılarının başlıca kaynağı da kontrol altına alınamayan kaygı ve endişeler değil midir ?

Veya başka bir örnek verelim. Modern, modaya uygun ama rahatsız edici bir sandalye düşünelim. Bu oturan kişi acaba ne tür kaygılar yaşar ? Beden dilinin kendine göre anlamları vardır. Sandalyeye rahat oturursanız ve arkanıza yaslanırsanız bu sizin kendinizden emin olduğunu gösterir. Peki ya fast food dükkanı sandalyesi gibi bir şeye oturmak zorunda kalıyorsanız ? Kendinizi özgüvenli olarak lanse etmek istiyorsunuz ama sandalye müsaade etmiyor. Böyle olunca da bilinçaltınız kaygıya bulanıyor.

İşte bu sebeplerle yanlış ofis mobilyası seçimi mide ağrısına sebep olabilir.


Bu yazı 697 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
ilaç rehberi istanbul evden eve nakliyat Sağlık alanındaki meslekler Glifor zayıflatır mı