Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş
 

Saç ekimi liposuction gibi hastaların daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşmak için yaptırdıkları operasyonlar arasında yer almaktadır. Her estetik operasyonda olduğu gibi saç ekimi işlemlerine de gerekli titizlik ve özen gösterilmelidir. Saç ekimini saçları dökülen ve saçsız kalan kişiler yaptırsa da ileride saç dökülmesi ile karşı karşıya kalabilecek kişiler de saç ekim işlemlerinden yararlanmaktadır.
Hastalar saç ektirme işlemleri öncesinde ve sonrasında bazı faktörlere dikkat etmelidirler. Hastalar saç ekimi yaptırmadan önce doktorlar ve hastaneler ile ilgili detaylı bir araştırma yapmalı ve operasyonu geçirecekleri hastaneyi ona göre seçmelidirler. Kişiler operasyon yaptırırken alanında uzman olan ve işinde deneyimli olan kişileri seçmelidirler.
Kişilerde saç dökülmesi genetik faktörler, bazı hastalıklar, stres ve hormonsal nedenler sonucu oluşabilmektedir. Saç dökülmesi yaşayan kişiler için en etkili tedavi yöntemi saç ekimi işlemidir. Hastaların saç ekimlerinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasında seçmiş oldukları doktorun deneyimi ve operasyon sonrasında hastaların kendisine bakmalarının önemi büyüktür.
Saç ekimi işlemlerinden önce hastalar eğer alkol kullanıyorlarsa saç ekimi yaptırmadan önce alkol kullanımını bırakmalıdırlar. Ayrıca burun estetiği operasyonlarında olduğu gibi hastalar aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçları operasyonu riske atmamak adına operasyondan bir hafta öncesine kadar almamalıdırlar. Saç ekimi yapılacağı gün hastalar hastaneye giderken operasyonu etkileyecek olan saç kremi ve losyon gibi ürünleri kullanmamalıdırlar.
Muayene esnasında hastalar kronik hastalıkları varsa ve bu hastalıklar için herhangi bir ilaç kullanıyorlarsa bunu doktorlarına iletmelidirler. Sigara kullanan hastalar doktorlarının belirttikleri tarihten itibaren sigara kullanımını bırakmalıdırlar. Bunun yanında hastalar yine doktorlarının söylediği zamandan itibaren kafein kullanımını da kesmelidirler. Operasyonlarının daha rahat geçmesini ve başarılı bir şekilde sonuçlanmasını isteyen hastalar mutlaka bu noktalara dikkat etmelidirler.


Bu yazı 506 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak